XXV Miedzyprzedszkolne Mistrzostwa Warcabowe

Data: 30.03.2023 r., godz. 00.00    200
XXV Miedzyprzedszkolne Mistrzostwa Warcabowe

30 marca 2023 r. w naszym przedszkolu odbyły się XXV Międzyprzedszkolne Mistrzostwa Warcabowe, które są organizowane we współpracy z Areną Legionowo. Przedsięwzięcie to ma na celu popularyzację gier umysłowych oraz rozwijanie inteligencji logiczno-matematycznej. Jedenastu najlepszych zawodników z legionowskich przedszkoli walczyło o miano warcabowego mistrza. Każda para zawodników miała oddzielny, ponumerowany stolik, a zmagania toczyły się na profesjonalnych stupolowych warcabnicach. Czas odmierzały zegary szachowe, a nad przebiegiem czuwał sędzia Pan Łukasz Miętek. W przerwach pomiędzy rundami, dzieci mogły skorzystać z poczęstunku przygotowanego specjalnie dla nich.

Wszyscy uczestnicy wykazali wysoki poziom umiejętności gry w warcaby.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnił wiceprezydent Piotr Zadrożny, który wraz z Panią dyrektor Dorotą Stankiewicz wręczył wszystkim zawodnikom medale i nagrody za uczestnictwo oraz puchary dla zwycięzców.

I miejsce zajął Marcel Radecki z Przedszkola Miejskiego Nr 6

II miejsce zajął Ignacy Kamiński z Przedszkola Miejskiego Nr 3

III miejsce zajął Ignacy Poręcki z Przedszkola Miejskiego Nr 10

Specjalną nagrodę fair play zdobył Szymon Szczerba z Przedszkola Miejskiego nr 5

Nasze przedszkole reprezentował Oskar Krzyczkowski z grupy Marzyciele.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!