X Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski "Poeci - Dzieciom"
(Zam: 17.02.2014 r., godz. 17.22)

03.02.2014 r.

W dniu 03.02.2014 r. w naszym przedszkolu odbył się coroczny, X Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci Dzieciom”.
Wydarzenie to miało miejsce w sali o profilu teatralno- literackim, co pozwoliło na stworzenie odpowiedniej atmosfery konkursu. Po uroczystym powitaniu zaproszonych gości przez dyrektor Dorotę Stankiewicz, swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały dzieci z 9 legionowskich przedszkoli, deklamując utwory klasyków polskiej poezji dziecięcej. W wykonaniu przedszkolaków można było wysłuchać wierszy: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i innych znakomitych poetów.
Drogą losowania wyłoniono komisję konkursową, w skład której weszli: pani Anna Dobrowolska i pan Maciej Szubiński. Przewodniczącą komisji została pani Dorota Kordowiecka- Dołęgowska - logopeda.
Ocenie komisji podlegały: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura wymowy i wyraz artystyczny.
Spotkanie prowadziła i czuwała nad całością, nauczycielka Milena Bladosz.
Po zakończonych recytacjach, dzieci odpoczywały relaksując się podczas pląsów i zabaw, oraz raczyły się przygotowanymi smakołykami.
W tym czasie komisja sporządziła protokół z przeprowadzonego X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poeci- Dzieciom” i ogłosiła wyniki, które przedstawiają się następująco:
I Miejsce wywalczyła Paulina Borkowska z Przedszkola Miejskiego nr 9 utworem "Kałużyści" Danuty Wawiłow
II Miejsce zdobyła Tosia Dziadecka z Przedszkola Miejskiego nr 7, deklamując wiersz "Na straganie" Jana Brzechwy
III Miejsce zdobył Aluś Dąbrowski z Przedszkola Miejskiego nr 12, recytując utwór "Grzebień" Hanny Niewiadomskiej
Pozostali artyści otrzymali wyróżnienia: Helena Próchnicka, Amelia Wiśniewska (PM1), Sonia Szybińska, Sonia Okrasa (PM2), Aleks Suchecki, Marysia Nowik (PM5), Oliwia Sawicka (PM7), Robert Żaczek (PM9), Alicja Opacka, Justyna Szczepańska (PM10), Karolina Ziółkowska, Alicja Stępień (PM11), Hanna Pawłowska, Magdalena Dąbrowska (Niepubliczne Przedszkole Sióstr Misjonarek).
Gratulujmy wszystkim uczestnikom konkursu i nauczycielom, którzy włożyli swój trud w przygotowanie dzieci do tak ważnego dla nich wydarzenia. Mamy nadzieję, iż tego rodzaju spotkania z literaturą przyczynią się do twórczego rozwoju młodych talentów.

fot. Joanna Zając 03.02.2014

fot. Joanna Zając 03.02.2014